Home > Category > External Optical Drives > USB 3.0  > ODP95S-3DW 9.5mm USB3.0 Slim External DVD Burner
Browse Categories
Smart glasses
External Optical Drives
Internal Optical Drives
Laptop Optical Drive Bezel
External Optical Drive Enclosures
2nd HDD Caddy
External HDD Enclosures
Multi-function Type-C Hub
Multi-function USB Chargers
SSD&HDD Accessories
Solid State Disk
Computer Accessories
Laptop Adapter
Other Products
Sleep instrument
PCIE express riser card
protective gear
Contact Us
E-Sun Technology Group Co., Ltd
(Shenzhen Hengzhe Technology Co., Ltd)
TEL: +86-755-83283727  /   +86-755-83279912
FAX: +86-755-83289112  /    +86-755-8327997...
Contact Now
Certifications
News
How to connect external DVD-ROM to computer
You can use about 600 yuan to buy a 1TB capacity SSD in 4 years
About April 2018 Hong Kong Electronics Fair(Spring Edition)Notice
The difference between internal and external optical drive
ECD926-SU3 12.7mm USB3.0 External DVD Burner
What is a hub
Repair method for win10 unable to read optical drive
Esun portable USB 3.0 external hard driver has been released
Note7 break pre-sale record in Korea
Hard disk box
2 DAYS UNTIL THANKSGIVING !
Gionee released new phones in China
How to use the recorder correctly
USB 3.0 external dvd burner
How to distinguish a recorder from an ordinary optical drive
2017 Global Sources Products Picture free preview for Company
Did you get the latest Styles of Mobile Phone from E-SUN ?
latest Stylish Mobile Phone(Smartphone) From E-SUN E-SUN 4.5 inch smartphone,this phone is with dual sim card dual standby,and it is with IPS display ...
Esun Family celebrated the Merry Christmas together
ESUN 2016 Global Sources Electronics & Components China Sourcing Fair
Welcome come to our Booth ESUN will attend the Global Sources Electronics & Components China Sourcing Fair on April 11-14 2016 in HK.Our booth NO. is ...
Live and Learn
ODP95S-3DW 9.5mm USB3.0 Slim External DVD BurnerODP95S-3DW 9.5mm USB3.0 Slim External DVD BurnerODP95S-3DW 9.5mm USB3.0 Slim External DVD BurnerODP95S-3DW 9.5mm USB3.0 Slim External DVD BurnerODP95S-3DW 9.5mm USB3.0 Slim External DVD Burner
ODP95S-3DW 9.5mm USB3.0 Slim External DVD Burner
  • Model No:ODP95S-3DW
  • Price:Latest Price,Email me!
  • Color:Silver
  • Material:Aluminium
  • Size:148*142*16.2mm
  • Inventory:1000 PCS
ODP95S-3DW External Optical Drive Product description
Pop-up 9.5mm USB3.0 Aluminium Slim External DVDRW
1. SATA to SATA interface
2. Apply to 9.5MM CDROM/DVDRW/COMBO
3. Enclosure Material: Aluminium
4. Color:Silver
5. Product Size: 148*142*16.2mm
6. Product Weight: 468g
7. Package Size: 238*177*31mm
8. Carton Box Size: 500*340*195MM, 20pcs/ctn